Jdi na obsah Jdi na menu

Informace pro majitele nemovitostí (pronajímatele střešních ploch)

 Střecha se dá pronajímat podobně jako byt či dům. Ve Střešní burze se registrují investoři, kteří hledají plochy pro umístění a provozování fotovoltaických zařízení na výrobu elektrické energie (FVE). Majitel střechy svým podpisem „Smlouvy o zřízení věcného břemene" zaručuje investorovi právo k provozování FVE na jeho střeše na dobu 30 let.

Předpoklady pro provozování FVE

Téměř na celém území České republiky je provozování FVE ekonomicky výhodné. Optimální lokalita má jižní orientaci se sklonem asi 30°, je bez zastínění a využitelná plocha je minimálně 50 m². Ovšem i střešní plochy s neoptimální orientací nebo sklonem jsou využitelné za použití speciálních tenkovrstvých panelů.

Bez Vaší investice a rizika

Základním principem Střešní burzy je, že majitel nemovitosti za pronájem své střešní plochy získá atraktivní nájem nebo kombinaci levnější elektřiny a nájmu bez investice z jeho strany. Instalace FVE provádí specializované autorizované instalační firmy a investor je zavázán k odstranění FVE po ukončení doby nájmu a uvedení střechy do původního stavu.

Nezávazné přihlášení do Střešní burzy

Pokud Vás naše služby zaujaly, můžete Vaši střešní plochu nezávazně zaregistrovat- Přihlášení střešní plochy.
Do několika dnů se s Vámi spojí makléř Střešní burzy, domluvíte se na osobní schůzce, na které bude předložena detailní nabídka. V případě Vašeho nezájmu budou Vaše data ze systému Střešní burzy obratem vymazána. Pro registraci na Úřadu pro ochranu osobních údajů klikněte zde. IČ: 28309863

Jak vysoký je nájem?

Výše nájmu se odvíjí především od orientace a využitelnosti střechy, výkupních cen za elektřinu vyrobené z FVE a momentální poptávky investorů. Příklad: Střecha s optimálními parametry v lokalitě s průměrným osvitem v ČR může přinést majiteli nájem kolem 600 Kč za 1kWp instalovaného výkonu (cca 8 - 10 m²) za rok.

Smlouva o zřízení věcného břemene

FVE je investice s dlouhodobou návratností a je vázána na konkrétní místo připojení do sítě. Z tohoto důvodu je pro investora zásadní zajistit si právo k instalaci a provozu FVE na daném místě. Zřízení věcného břemene k využití střechy pro umístění fotovoltaické instalace zajišťuje investorovi právo k využití střechy i v případě, že se změní majitel budovy nebo dojde-li k exekuci majetku majitele nemovitostí.
Zřízení věcného břemene je podmínkou pro získání bankovního financování ze strany investora.
Toto věcné břemeno pro instalaci a provoz FVE nezatěžuje majitele a může být výjimečně v individuálních případech zřízeno na zastavené nemovitosti. Praxe z Německa a i dalších zemí dokazuje, že FVE na střeše zvyšuje hodnotu nemovitosti.

Chcete přeci jenom investovat sami? Poradíme Vám.

Díky výkupním cenám za elektřinu vyrobenou z FVE jsou tato zařízení velmi stabilní a výnosnou investicí. FVE jsou velmi atraktivní alternativou k tradičním investicím jakými jsou nemovitosti, akcie, dluhopisy a termínované vklady. Z tohoto pohledu se jeví investice do FVE na vlastní střeše jako rozumné, výnosné a ekologické rozhodnutí. Pokud Vás tato varianta zajímá, makléř Střešní burzy Vám vypracuje finanční a technické podklady včetně možnosti financování a realizace FVE na Vaší střeše. Varianta „pronájmu“ Vaší střešní plochy přes Střešní burzu zůstává stále otevřená.

Spolupráce se Solárním makléřem Střešní burzy.

Makléři Střešní burzy jsou motivovaní k co nejrychlejší přípravě a realizaci projektu. Pro určité úkony bude Váš makléř potřebovat Vaši součinnost, tak aby proces byl co nejrychlejší a nejefektivnější. Makléř Vám jednotlivé kroky vysvětlí detailně na osobní schůzce. V případě jakýchkoliv otázek se prosím obraťte na solárního makléře nebo tým Střešní burzy: 800 801 123 nebo pište na e-mailovou adresu pnyc@quick.cz

KontaktObrazek:

Petr Nyč
 
Tel.:     +420 374 794 311
Fax:     +420 374 794 311
Mobil:   +420 728 945 804
E-mail   pnyc@quick.cz
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What causes superior blood adversity

(Afrieptlerse, 28. 7. 2018 3:53)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/quelle-difference-entre-le-viagra-et-le-cialis/

FVE o 284 m2

(SPURN7 František, 2. 11. 2010 19:02)

Nabízíme vám po dohodě s bráchou střešní plochu k pronájmu 284 m2 pro
FVE solárních panelů v OPATOVĚ Na Moravě ul Na Pořadí č 29 .
Jsem ekektro motér něco o tem vím FV . s pzdravem SOLTY.

Máme pro vás 284 m2

( SPURNÝ FRANTIŠEK , 2. 11. 2010 18:48)

Střechy jsou v suchu dobrý stav krytina je křidlice 2 falcová sklon asi 40°
otočeny na JIH místo v prostoru je 15 3938 VD 49 13 29 SŠ přípojka k síti
je k RYS skříni pro kabel 120 m stromy nestíní najít Investora může se na to přijít podívat investor a instalovat panely solární dejte nám vědět
mejl Ferdiks@Atlas.cz děkujeme za návštěvu informujte nás 2 dny předem.